Konkurs „Zrób to sam” – technik chłodnictwa i klimatyzacji. Edycja rok szkolny 2022/2023

W dniu 4.12.2022 r. Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia Konkursu dedykowanego dla uczniów kierunku technik chłodnictwa i klimatyzacji. Tematem przewodnim konkursu był aspekt praktyczny. Pod hasłem „Zrób to sam” uczestnicy realizowali swoje pomysły, dzięki czemu jednocześnie rozwijali swoje umiejętności praktyczne i poszerzali wiedzę teoretyczną. Twórczość uczestników zaowocowała wieloma ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, nowatorskim spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, udoskonaleniem istniejących rozwiązań. Na uwagę zasługują m. in.: model przenośnej chłodziarki termoelektrycznej z zastosowaniem ogniwa Peltiera, psychrometr Augusta – wykorzystujący elektroniczne termometry cyfrowe, psychrometr Assmanna – stworzony na bazie podzespołów z recyklingu sprzętu elektronicznego, model demonstracyjny działania pompy próżniowej i oddziaływania ciśnienia, model dydaktyczny chłodniczej sprężarki tłokowej, model podłączenia gniazd elektrycznych w układach sieci energetycznych TNC i TNS, plansze edukacyjne termostatycznego zaworu rozprężnego oraz budowy sprężarkowego układu chłodniczego. Wszystkie prace charakteryzowały się wysokim poziomem myśli technicznej.

Klasyfikacja konkursu:

I miejsce – Grzegorz Dawidowski (III CE),

II miejsce – Maciej Muchowski (IV bCE),

III miejsce – Błażej Brauer (I CE).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – niespodzianki. Dziękujemy  jednocześnie firmom Agmet z Wrocławia oraz FLOWAIR Sp. z o.o. z Gdyni za sponsorowanie nagród dla uczestników konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.