Uczniowie Budowlanki wzięli udział w akcji sadzenia lasu

W środę, 18 października 2023 r. uczniowie klasy 3 TB oraz 3 CE wraz z opiekunami P. Magdaleną Kaszubowską oraz P. Martą Nitz wzięli udział w ekologiczno – edukacyjnej akcji „POSADŹ Z NAMI LAS!”, która została zorganizowana wspólnie przez Nadleśnictwo Lipusz, Designer Outlet Gdańsk oraz organizację Dotlenieni.org.
Po wyjaśnieniu zasad sadzenia przez pracowników Nadleśnictwa, uczniowie z chęcią przystąpili do pracy, natomiast po jej zakończeniu otrzymali poczęstunek w ramach podziękowań. Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększenia lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji i przyczynić się do zwiększenia areału polskich lasów, czego dowodem jest Certyfikat potwierdzający w niej udział uczniów naszej szkoły.