Świąteczne klimaty – wycieczka na Jarmarki Bożonarodzeniowe do Poczdamu i Berlina

8 grudnia 2023 r. młodzież z naszej szkoły udała się na wycieczkę do niemieckiego miasta Poczdam oraz do stolicy Niemiec – Berlina. Celem podróży było poszerzenie wiedzy na temat tradycji, historii, zabytków i kultury naszego zachodniego sąsiada.

Uczniowie podczas wycieczki do Poczdamu zwiedzali: Pałac Cecilienhof, w którym odbyła się konferencja poczdamska w 1945 roku, Pałac Sanssouci wraz z ogrodami oraz centrum miasta z holenderską dzielnicą. Po zwiedzaniu uczniowie mogli odwiedzić w tradycyjne jarmarki w Poczdamie.

W drodze powrotnej grupa odwiedziła  dzielnicę Berlina Charlottenburg, gdzie miała okazję udać się na zakupy w najbardziej znanych centrach handlowych Berlina Zachodniego – Europa Center, KaDeWe oraz na słynnej ulicy handlowej Kudamm. Uczniowie mogli również odwiedzić pamiątkę po II wojnie światowej, a mianowicie Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.

Wycieczka była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat niemieckich miast o ciekawych tradycjach i licznych zabytkach. Moc atrakcji i dobre humory uczestników wyjazdu to bez wątpienia przepis na udaną szkolną wyprawę.