Konferencja pn.:”Kierowca a alkohol” w ramach I Pomorskich Obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

17 listopada 2023 roku młodzież naszej szkoły: kl. III TB, IV TI oraz IV TB, III hmz, III mec brała udział w Konferencji pn.:”Kierowca a alkohol” oraz transmitowanej na żywo online w Auli szkolnej. Konferencja była organizowana przez Fundację dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce” w Gdańsku w ramach I Pomorskich Obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Oprócz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z naszego województwa gościli także policjanci z Gdańska, Tczewa, Kościerzyny, a także ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa”ADIUTARE” z Gdańska, Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 3102 GRYF, a także p. Rafał Ziółkowski z Polskiego Związku Motorowego – były policjant, obecnie zaangażowany w szeroko pojęte bezpieczeństwo ruchu drogowego. Konferencję wraz z warsztatem poprowadzili: nadkom. Joanna Skrent z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz dr hab. Marek Wiergowski, toksykolog, pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W TYM WYDARZENIU!