III OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O PROCESIE INWESTYCYJNO – BUDOWLANYM – I etap

Uczniowie naszej szkoły brali udział w III OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O PROCESIE INWESTYCYJNO – BUDOWLANYM – I etap (eliminacjach szkolnych).

Ich zadaniem było rozwiązanie testu, składającego się z 25 pytań  z ustawy Prawo budowlane, opracowanego przez organizatora olimpiady – Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli.

Celem olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym, jako jednego  z najważniejszych regulacji prawnych z zakresu procesu inwestycyjnego. Jest to  jedyna w kraju olimpiada o takiej tematyce, dedykowana uczniom szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym.

Olimpiada przebiega w trzech etapach. W I etapie w naszej szkole uczestniczyło 43 uczniów, najwyższy wynik uzyskali ex aequo Damian Lis z kl. 5aTB oraz Nikodem Dziemiński z kl. 3 TB.

Do kolejnego etapu oprócz zwycięzców zakwalifikowali się również:

Robert Waliński – kl. 5aTB, Bartłomiej Cherek – kl. 4TB i Krystian Cygiert – kl. 5 aTB.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie (okręgowym), który odbędzie się w marcu  2024 r.