Daniel Pek wicemistrzem olimpijskim

timthumb

Po raz pierwszy pojechał na tak wielką imprezę, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie, które odbywają się w Londynie. Daniel Pek swój debiut zakończył zdobywając srebrny medal w biegu na 1500m, pisze M. Wajer

Do występu na Igrzyskach Paraolimpijskich Daniel Pek przygotowywał się od wielu lat. Do tego najważniejszego występu w swojej karierze trenował go Leszek Zblewski. Efekt tej współpracy zaowocował zdobyciem srebrnego medalu w biegu na dystansie 1500 metrów.

W finałowym biegu na 1500 metrów, Daniel Pek, który na co dzień jest uczniem Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie, wszystko miał pod kontrolą. Na ostatniej prostej stoczył niecodzienny bój z innym reprezentantem naszego kraju – Rafałem Korcem, którego ostatecznie wyprzedził. Dzięki świetnemu finiszowi Daniel zajął w ostatecznej klasyfikacji drugie miejsce. Wyprzedził go jedynie zawodnik Iranu Peyman Nasiri Bazanjani. W finałowej rywalizacji Daniel uzyskał czas – 3:59,45. Okazuje się, że taki wynik jest jednocześnie jego rekordem życiowym na wspomnianym dystansie. Zdobycie srebra przez naszego zawodnika jest ogromnym sukcesem jego samego, a także trenera Leszka Zblewskiego.

Jestem bardzo zadowolony z występu Daniela – mówi Leszek Zblewski, trener UKS Olimpijczyk Skorzewo. -Ciężko pracowaliśmy w trakcie przygotowań do występów na igrzyskach. Daniel był bardzo dobrze przygotowany do zawodów, ale trzeba pamiętać, że to jest sport, że wszystko może się zdarzyć. Tym bardziej że w takiej imprezie nasz zawodnik jeszcze nie uczestniczył. Na stadionie było 80 tys. osób. Atmosfera była wspaniała, ale dla niektórych może ona być dodatkowym obciążeniem. Na szczęście Daniel ze wszystkim sobie znakomicie poradził. To wielkie osiągniecie bo pokonał m.in. aktualnego rekordzistę świata na tym dystansie.

W tym sezonie Daniel wywalczył m.in. złoty medal w biegu na 800 m i srebrny w rywalizacji na 1500 m na halowych mistrzostwach świata kategorii INASFID w Manchesterze.

Artykuł ukazał się w dodatku „Gryf Kościerski” do „Dziennika Bałtyckiego” dnia 7 IX 2012 r.

 

Galeria wpisu