Rekrutacja 2020/2021

Zapisz się do naszej szkoły: koscierzyna.edu.com.pl

Informujemy, że wnioski o przyjęcie do naszej szkoły (wygenerowane na stronie koscierzyna.edu.com.pl oraz wydrukowane i podpisane) wraz z załączonymi trzema zdjęciami (każde zdjęcie podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem) można składać razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej od 26 czerwca 2020 r. (piątek) do 10 lipca 2020 r. (piątek).

Natomiast zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty składa się w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia 2020 r.

Dokumenty przyjmujemy w dni powszednie (czyli od poniedziałku do piątku).

W klasach pierwszych szkoły branżowej I stopnia w zawodach kierowca mechanik oraz mechanik pojazdów samochodowych, wymagane jest przedłożenie zaświadczenia od pracodawcy o przyjęciu kandydata na praktyczną naukę zawoduwzór zaświadczenia do pobrania (plik .pdf)

Uwaga! Ważne informacje dotyczące badań lekarskich:

  1. Badania lekarskie uczniów klas I (rok szkolny 2020/2021) odbędą się w dniach od 17 do 20 sierpnia 2020 r. Szczegóły dotyczące badań zostaną podane w późniejszym terminie. Termin ten nie dotyczy przyszłych uczniów szkoły branżowej (warsztaty szkolne) oraz uczniów technikum hotelarskiego i technikum obsługi turystyki.
  2. Uczniowie klasy I TH i I TOT mają obowiązek wykonania badania na nosicielstwo w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie. Po ogłoszeniu list przyjętych do szkoły (19 sierpnia 2020 r.) uczniowie wymienionych klas (I TH i I TOT) mają obowiązek zgłosić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie ul. Wodna 15 (okienko od strony ul. Szopińskiego) w celu wykonania badań na nosicielstwo (badanie kału). Wymienione badanie jest wymagane na zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w zakładach pracy. Badania dla uczniów przyjętych do naszej szkoły są bezpłatne. Po zgłoszeniu się do Sanepidu należy podać swoje imię i nazwisko, poprosić o zestaw do badań i instrukcję wykonania wyżej wymienionego badania oraz upewnić się kiedy należy oddać materiał do badań.

Uwaga! Informujemy, że drugim językiem nauczanym w technikum hotelarskim jest język francuski (w systemie rekrutacyjnym błędnie podano język niemiecki).

Wirtualny spacer po naszej szkole

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Regulamin rekrutacji uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2020-2021

Przewodnik – ABC Ósmoklasisty

Poznaj naszą ofertę (plik .pdf)

Oferujemy zagraniczne staże! – obejrzyj prezentację (plik .pdf)