Wycieczka do Berlina – zwiedzanie miasta, udział w targach turystycznych i tropikalna wyspa

W dniach 7-8 marca br. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Berlina. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Berlin (m.in zobaczyli Alexanderplatz, wyspę muzeów, pustą bibliotekę, Reistag, Brama Brandemburska, ambasada USA czy pomnik Holokaustu oraz fragmenty „Muru Berlińskiego”). Po zwiedzaniu uczestnicy wyjazdu odwiedzili kompleks Międzynarodowej Giełdy Turystycznej gdzie wystawcy ITB prezentują wszystkie grupy zawodowe związane z szeroko pojętą turystyką i podróżami.
Poszczególne kraje prezentują swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych ukazując piękno swoich najbardziej popularnych regionów. Ostatnim punktem wyjazdu była Tropical Island gdzie uczniowie mogli odetchnąć i zakosztować tropikalnej rozrywki w gorącym klimacie.