WYCIECZKA DO BERLINA – JARMARKI BOŻONARODZENIOWE

Tradycja jarmarków świątecznych ma w Niemczech swoją niezwykle bogatą historię. Od kilkuset lat w  całym kraju miejskie szarości zostają porzucone na rzecz ciepłych, różnokolorowych barw bożonarodzeniowych lampek i ręcznie wykonywanych ozdób. W ciągu czterech pięknych tygodni rozkoszować można się charakterystycznym zapachem iglaków, ciepłej kawy i najróżniejszych smakołyków, których skosztować można na kilkudziesięciu jarmarkach.

Na takie wydarzenie wybrało się stu uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami. Głównym celem wycieczki były nie tylko jarmarki, ale i sam Berlin, który jest bardzo ciekawym miastem.

Uczniowie mogli zobaczyć m.in. Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów, Alexanderplaz, East Side Gallery, Berliner Dom czy też Pomnik Pomordowanych Żydów.

Po zwiedzeniu miasta był czas na jednym z ładniejszych jarmarków w mieście, a mianowicie Jarmark przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma w dzielnicy handlowej – Europa Center.

Zapraszamy do fotorelacji.