Szkolenie dla technikum informatycznego

Dnia 24.01.2018 roku uczniowie drugiej klasy o profilu technik informatyk, dzięki uprzejmości firmy VEMCO Sp. z o.o. z Sopotu, wzięli udział w  bezpłatnym szkoleniu, którego tematem były sieci  komputerowe.

Podczas szkolenia zaprezentowano aktualne normy dotyczące standardów wykonania okablowania strukturalnego, rodzaje, klasy i kategorie okablowania miedzianego, stosowane systemy okablowania strukturalnego, testery i mierniki sieci umożliwiające analizowanie jakości wykonanego okablowania i dokonania jego certyfikacji. Ponadto uczniowie biorący udział w szkoleniu mieli możliwość samodzielnego zarabiania kabli instalacyjnych miedzianych oraz wykonania pomiaru i analizy jakości wykonanego przez siebie okablowania.