Pierwszy tydzień Hiszpańskich Staży 2

Pierwszy tydzień upłynął grupie bardzo szybko. Rozpoczął się od zapoznania z organizacją przyjmującą M.E.P, miastem oraz miejscami praktyk – staży.

Od wtorku uczestnicy projektu rozpoczęli swoje praktyki.

W sobotę z samego rana udaliśmy się na wycieczkę do Malagi, miasta położonego nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich.  Malaga jest jednym z najstarszych miast Europy. Jest miastem portowym, a więc przemysł stoczniowy, handel i turystyka są tutaj dominującymi elementami gospodarki. Malaga to miasto Pabla Picassa i Antonio Banderasa. Ten pierwszy ma swoje muzeum w centrum miasta. Nad miastem górują ruiny twierdzy Alcazaba. Widoki z tego miejsca są bardzo piękne i malownicze. Na horyzoncie widać płynące do portu statki. Po zwiedzaniu udaliśmy się na plażę.

Natomiast w niedzielę wyjechaliśmy z Granady autokarem na wycieczkę do Sevilli. Podróż była dość długa, ale autostrada gładka. Sevilla jest miastem w południowej części Hiszpanii i jest stolicą regionu Andaluzja. Zwiedziliśmy m. in. Plac Hiszpański. W mieście tym znajdują się również: główne archiwum Indii, arena byków, Katedra Najświętszej Marii Panny, Królewska Fabryka Cygar oraz pałac Alcazar. Przez miasto przepływa malownicza rzeka Gwadalkiwir. Po zwiedzaniu miasta, mieliśmy czas do wykorzystania na własne potrzeby. Niektórzy z nas dalej zwiedzali, inni robili zakupy, a bardziej zmęczeni upałem wypoczywali, relaksując się w promieniach słońca.

W każdy dzień roboczy, tj. od poniedziałku do piątku, udajemy się do przydzielonych nam zakładów pracy, w których odbywamy staże – praktyki.

Zapraszamy do fotorelacji.