Pierwszy tydzień grupy III – Hiszpańskie Staże 2

Kolejna grupa wyruszyła w drogę do Grenady w celu odbycia swoich staży. Uczestnicy wyjechali spod szkoły do Gdańska we wczesnych godzinach porannych. O godzinie 8:35 wystartowali do Alicante, z którego zostali przewiezieni autobusem do Grenady, gdzie spędzą cały miesiąc.

W pierwszy dzień uczestnicy zapoznali się z pracownikami i szefostwem organizacji goszczącej grupę. Po spotkaniu odbyło się zwiedzanie miasta oraz prezentacja miejsc praktyk.

Grupa liczy 13 osób z następujących klas: technikum informatyczne, technikum hotelarskie oraz technikum obsługi turystycznej.

W niedzielę grupa uczestniczyła w wycieczce do Malagi – miasta leżącego na Costa del Sol, Słonecznym Wybrzeżu Morza Śródziemnego, u stóp Gór Betyckich. Uczniowie zobaczyli w Maladze między innymi.:

• Twierdzę Alcazaba – pochodzące z okolic X wieku ruiny twierdzy, gdzie znajdziemy muzeum archeologiczne,
  • La Malaguetę – zbudowaną w 1874 roku arenę walk byków, należącą do Bien de Interés Cultural, kategorii zabytków dziedzictwa narodowego w Hiszpanii,
  • Katedrę Wcielenia – renesansowy kościół.

Zapraszamy do fotorelacji

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. koszty przygotowania językowego, pedagogicznego i kulturowego; koszty podróży i pobytu w Hiszpanii wraz z wyżywieniem, koszty ubezpieczenia i organizacji stażu są finansowane przez szkołę ze środków PO WER.