Odkrywamy Europę Już się zaczęło!

W dniu 13.03.2023 r. w nocy, grupa dwudziestu siedmiu uczniów z klas turystyczno-hotelarskich wraz z opiekunami wyruszyła w podróż do Bragi. Dotarli tam koło południa, mając czas, aby wypocząć po podróży oraz dowiedzieć się o sprawach organizacyjnych na kolejne dni.

Braga jest uważana za centrum kultu religijnego w Portugalii. W tym fascynującym mieście długa i bogata historia współgra z atrakcjami turystycznymi.

To w Bradze zbudowano pierwszą portugalską katedrę (w 1089) i to tutaj mieściła się siedziba władzy Pedra de Bragi (1035 — 1096), pierwszego biskupa Portugalii. Od tamtej pory Braga jest sercem kultu religijnego w Portugalii i do dziś szczyci się większą koncentracją budynków religijnych niż jakiekolwiek inne portugalskie miasto.

Obok licznych kościołów napotkamy tutaj pełne uroku ulice handlowe, eleganckie barokowe pałace i wspaniałe place. Braga jest trzecim co do wielkości miastem w Portugalii, a jej populacja jest młoda i energiczna, gdyż mieści się tutaj ważny ośrodek uniwersytecki

To także w Bradze znajduje się najbardziej imponujący zabytek w Północnej Portugalii, Sanktuarium Bom Jesus do Morte. Ten piękny kościół jest znany z barokowych schodów, które wspinają się po zboczu stromego wzgórza, symbolizując wstępowanie do nieba.

Podczas projektu uczniowie będą pracować na stworzeniem ulotki, filmu promującego region, współpracując nad tym z uczniami ze szkoły w Barcelos. Również  będą tam uczęszczać na zajęcia.

Zapraszamy do pierwszej fotorelacji.