Oddali 9 litrów płynu ratującego życie!!!

20 osób podzieliło się życiodajnym płynem podczas wtorkowej akcji oddawania krwi, która odbyła się na terenie „Budowlanki” w Kościerzynie. W sumie zebrano więc 9 litrów tego drogocennego surowca. Głównie cząstką siebie dzieliła się młodzież i strażacy.

Oddział Rejonowy i Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie zorganizowała we wtorek akcję oddawania krwi. W specjalnie ustawionym na placu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie krwiobusie każdy mógł podzielić się cząstką siebie i dać szansę innym na powrót do zdrowia.
W sumie krwiobus odwiedziło 36 osób. 20 z nich oddało krew. Wspólnymi siłami udało się zebrać 9 litrów drogocennego płynu ratującego życie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z akcji – podkreśla Jadwiga Zwara, prezes OR PCK w Kościerzynie.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie serdecznie dziękuje dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie Krzysztofowi Sowie za udostępnienie placu szkoły dla krwiobusu oraz wyrozumiałość wobec uczniów, którym umożliwił oddanie krwi podczas zajęć lekcyjnych.

Dodajmy, że ze względu na ogromną ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych krew jest potrzebna co 1 minutę, średnio dla 1 na 10 osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle mniej niż 10 minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Życiodajnym płynem można dzielić się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 12.45 w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Kościerzynie.

Dziękujemy naszym uczniom oraz strażakom za oddanie krwi!

Autor: AL
Źródło: