Nasz reprezentant pan Oskar Krapkowski zdobywcą II miejsca w finale krajowym Skills Poland 2023 w branży chłodnictwo i klimatyzacja

W dniu 23.03.2023 roku w Bochni odbyły się finały Skills Poland, będące eliminacjami poprzedzającymi zawody EuroSkills 2023, w których starli się w finale ogólnopolskim  najlepsi specjaliści z branży chłodnictwa i klimatyzacji. Konkurs skierowany był do osób, które do 5 września 2023 roku ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia, tj. uczniów i studentów oraz pracujących zawodowo lub uczących się.

Wyłonieni w kwalifikacjach ogólnopolskich zawodnicy musieli zmierzyć się z następującymi zadaniami :

  • zamontować poprawnie klimatyzator zgodnie ze schematem,
  • usunąć celowo wprowadzone usterki w gotowym modelu układu chłodniczego.

Nasz reprezentant – pan Oskar Krapkowski – nauczyciel zajęć praktycznych, zajął w finale wyśmienite II miejsce. Jednocześnie trafił na listę rezerwowego zawodnika kadry na największe w Europie zawody umiejętności branżowych EuroSkills Gdańsk 2023. Zwycięzcą zawodów, który wygrał niewielką przewagą punktową po zaciętej rywalizacji z naszym reprezentantem, okazał się pan Krzysztof Żurek z Bochni.

Serdecznie gratulujemy!

 

Drugi nasz reprezentant Kamil Stencel uczeń klasy IV aCE pomimo dobrego wyniku w kwalifikacjach, niestety nie dostał się do ścisłego grona czwórki finalistów rozgrywki krajowej. Pomimo wszystko, gratulujemy Kamilu życiowego osiągnięcia!

Źródła:

https://euroskills2023.org/pl/umiejetnosci/chlodnictwo-i-klimatyzacja/

https://bochniazbliska.pl/wydarzenia/bochnia-ruszylo-euroskills-specjalisci-w-branzy-chlodnictwo-i-klimatyzacja-walcza-o-tytul-najlepszego-zdjecia-wideo/