Nasi w czołówce Pomorza

tigfgd

Dzisiaj w gmachu Telewizji Gdańsk odbędzie się uroczysta gala, w czasie której zostaną podsumowane plebiscyty na najlepszych i najpopularniejszych sportowców woj. pomorskiego – pisze Maciej Wajer

W tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabraknie również reprezentantów powiatu kościerskiego. Nie mogło być inaczej, ponieważ sportowcy z naszego regionu w minionym 2012 roku zanotowali ogromne sukcesy, których mogą im pozazdrościć zawodnicy z innych regionów Pomorza.

W uroczystej gali, która będzie transmitowana na antenie Telewizji Gdańsk dzisiaj od godziny 17, weźmie udział Magdalena Mielnik, zawodniczka Kościerskiego Klubu Karate “Seiunchin” oraz Daniel Pek, reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego “ Olimpijczyk” Skorzewo. Bez wątpienia można powiedzieć, że to waśnie ta dwójka w minionym roku zanotowała największe sukcesy spośród wszystkich sportowców powiatu kościerskiego.

Przypomnijmy, że Magdalena Mielnik w 2012 roku została mistrzynią oraz wicemistrzynią świata w dyscyplinie, którą uprawia od 9 roku życia, a dokładnie od 2004 roku. Z kolei Daniel Pek, reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbyły się w Londynie. Zawodnik skorzewskiego klubu na tej niezwykłej imprezie sportowej zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów.

Relację z gali, która odbyła się w telewizyjnym studiu, przedstawimy w kolejnym numerze Gryfa Kościerskiego. Napiszemy, jakie laury, zdobyli sportowcy z naszego

 

Galeria wpisu