Nasi uczniowie finalistami IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich!!!

21.04.2023 r. w Łodzi odbył się finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich, zorganizowany przez Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej. 4 uczniów naszej Budowlanki uzyskało tytuł finalisty tego konkursu, zdobywając w I etapie minimum 84%:

• Aleksy Bieliński 3TI
  • Bartłomiej Żywicki 3Mmt
  • Igor Rogowski 4bTI
  • Julian Łosiński 2TI

Ogromny sukces odniósł Aleksy Bieliński, który zdobył VIII miejsce i tytuł laureata Olimpiady.

Do finału zakwalifikowanych było 181 uczniów z całej Polski. Test sprawdzał wiedzę i umiejętności z języka angielskiego ogólnego oraz języka specjalistycznego z branży chemicznej, kosmetycznej, perfumeryjnej oraz naukach o żywności i biotechnologii.
Dodatkowo uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach i pokazach: warsztaty w Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii, Voxel Research Lab – pokaz VR, pokaz Koła Naukowego Raptors, pokaz Koła Naukowego wydziału chemicznego oraz pokaz Koła Naukowego Solar Team – pojazdy solarne.
Jesteśmy z Was dumni!

Gratulacje!