Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Turystycznej

22 marca 2017 odbył się II etap III  „MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY TURYSTYCZNEJ” w Bytowie, w którym uczestniczyły 4 uczennice z naszej szkoły pod opieką pani Justyny Naczk-Bojanowskiej oraz pani Kamili Sikorskiej.

W konkursie wzięło udział łącznie 6 szkół z: Sopotu, Rumi, Gdyni, Kościerzyny, Tucholi i Bytowa.

W I części turnieju, młodzież odpowiadała na 40 pytań z zakresu Wiedzy o Usługach Turystycznych oraz Kodeksu Postępowania Praktycznego. Ten etap wyłonił zwycięzcę.  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Turystycznej zajęła Anna Wronikowska z I TH, uczennica Powiatowego  Zespołu nr 2 w Kościerzynie.

Trzy uczennice:  Emilia Kotz, Kinga Krywiak i Weronika Chechła otrzymały taką samą ilość punktów i musiały wziąć udział w kolejnej konkurencji.  Przy sali pełnej uczestników konkursu, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz organizatorów, dziewczęta stanęły do walki o podium. Na tym etapie liczyła się nie tylko wiedza, ale również szybkość i spryt. Kahoot był narzędziem, które pozwoliło wyłonić laureata II i III miejsca. Emilia Kotz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie zajęła II miejsce, Weronika Chechła z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi – III miejsce.

Należy wspomnieć, że uczennice naszej szkoły  z 3 TOT Anna Cherek oraz Monika Cymanowska otrzymały wyróżnienia za wykazanie się wiedzą turystyczną.

Laureatom konkursu  wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy pamiątkowe.

 Ten dzień kojarzyć się będzie uczestnikom nie tylko z konkurencją i chęcią wygranej. To była również świetna zabawa, połączona z możliwością poznania historii Bytowa i zwiedzenia Zamku Bytowskiego. Chwile pomiędzy poszczególnymi etapami konkursu można było poświęcić na wymianę doświadczeń. Służyła temu przyjacielska atmosfera oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów z Bytowa.

Link do fotorelacji:

https://drive.google.com/drive/folders/0B2LKKcWRTqquQzFGWTJmajRGSFU?usp=sharing