I miejsce uczniów „Budowlanki” w finale wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnego

Uczestnictwo w Turnieju Motoryzacyjnym ma na celu sprawdzić i polepszyć wiedzę na temat przepisów w ruchu drogowym, pierwszej pomocy, usprawnić technikę jazdy samochodem osobowym i skuterem (motorowerem).

W konkursie w woj. pomorskim wzięło udział 6 drużyn 3-osobowych. Nasza drużyna z PZS nr 2 okazała się najlepsza i zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej; w klasyfikacji indywidualnej Remigiusz Bednarek zajął I miejsce, a Michał Troka II miejsce.

Turniej podzielony był na dwa etapy

I etap – teoretyczny, obejmował zagadnienia:

– przepisów ruchu drogowego,

– historii motoryzacji,

– udzielania pierwszej pomocy.

II etap – praktyczny, sprawdzał:

– umiejętność jazdy samochodem osobowym na czas po wytyczonym torze,

– umiejętność jazdy skuterem na czas po wytyczonym torze,

– obsługę codzienną samochodu osobowego,

– umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy w wyniku wypadku drogowego.

Nasi uczniowie dzięki zwycięstwu będą reprezentowali nasza szkołę jak i całe woj. pomorskie w Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w tym roku odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 08-10.06.2016r.

Trzymajcie za nas kciuki!

Organizatorami turnieju w Gdańsku byli:

– Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku,

– Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku,

– Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

– Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku,

– Kuratorium Oświaty w Gdańsku.