Akredytacja w programie ERASMUS+ na lata 2021-2027 Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe

1 lutego 2023 r.  Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe złożonych w ramach Akcji 1. Programu Erasmus+ w konkursie 2022 (EAC/A09/2021)

Jesteśmy w gronie 53 placówek z całej Polski, która w ramach tej Akcji otrzymała akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Stanowi to potwierdzenie tego, że stworzyliśmy plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności, a sam projekt został oceniony bardzo wysoko bo uzyskał 6 lokatę.

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością przez kolejne 5 lat. „Akredytacja” to rodzaj „biletu wstępu” do programu, możemy więc kierować uczniów oraz nauczycieli na staże zagraniczne, w pełni finansowane ze środków Unii Europejskiej  na kształcenie i szkolenie zawodowe.

Uczniowie będą podnosić swoje kompetencje zawodowe i językowe poprzez udział w wysokiej jakości praktykach zawodowych u zagranicznych pracodawców. Natomiast nasi nauczyciele będą mogli nawiązać współpracę i partnerstwo ze szkołami europejskimi, oraz odbyć szkolenia branżowe na rynku europejskim.