Wycieczka do Torunia i Grudziądza

W dniach 23-24 listopada 2022 r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie kształcący się w zawodzie technik organizacji turystyki, wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Torunia i Grudziądza w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

45 uczestników wycieczki wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić w ciągu dwóch dni Stare i Nowe Miasto w Toruniu, Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika (Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu), Dom Mikołaja Kopernika (Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu) oraz zespół zabytkowych spichlerzy wraz z panoramą od strony Wisły miasta Grudziądza.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji przyszli technicy organizacji turystyki mogli przyjrzeć się pracy przewodników turystycznych oraz realizacji zamówionych, w ramach wycieczki, usług turystycznych – czyli zagadnieniom, które stanowią także materiał dydaktyczny realizowany podczas zajęć na tym kierunku kształcenia.

Udało się więc połączyć przyjemne z pożytecznym.

Na realizację wycieczki z programu „Poznaj Polskę” pozyskano od Ministerstwa Edukacji i Nauki dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych, które wraz z finansowym wkładem własnym uczniów zapewniło transport, wyżywienie, zakwaterowanie w hotelu i usługi przewodnickie.

Autorem wniosku i jednocześnie kierownikiem wycieczki była Pani Justyna Naczk-Bojanowska – wychowawca klas turystycznych i nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych w „Budowlance”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.