W dniu 26 marca 2019 roku w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie odbył się  V Międzyszkolny Konkurs Turystyczno-Hotelarski „Łamigłówki Turystyczno-Hotelarskie”. Koordynatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów turystyczno-hotelarskich Monika Szymula i  Rafał Nowicki z ZSH w Sopocie. W konkursie wzięło udział 31 osób z 8 szkół: z Bytowa, Rumi, Tucholi, Sopotu, Wejherowa, 2 szkoły z Gdyni  i oraz turyści z naszej szkoły. Opiekunką grupy z „Budowlanki” była p. Justyna Naczk-Bojanowska.

Zmagania uczestników konkursu polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań zamkniętych z zakresu:  ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, ustawy o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych z dnia 1 lipca 2018 roku, z Kodeksu Postępowania Praktycznego oraz zasad BHP w turystyce i hotelarstwie.
 I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Torłop – uczennica klasy 3TOT  z naszej szkoły. II miejsce uczennica z gdyńskiego technikum hotelarskiego, III miejsce zdobyła uczennica z Tucholi. Gratulujemy!!!
Po konkursie uczestnicy mieli okazję zwiedzić Sofitel Grand Hotel w Sopocie i poznać jego tajemnice. Wycieczka po hotelu była bardzo interesująca. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie.