Kurs na animatora czasu wolnego

W dniach 11-12 kwietnia w naszej szkole został przeprowadzony kurs animatora czasu wolnego dla uczniów przez instruktorów z Gdańska. Kursanci podczas dwudniowego szkolenia, poznali podstawowe elementy pracy animatora dla dzieci i dorosłych. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach z zakresu sztuki tworzenia kompozycji balonowych, charakteryzacji oraz malowania twarzy. Podczas kursu uczestnicy poznali charakterystykę pracy animatora poprzez teorie oraz praktykę. Uczyli się siły autoprezentacji,
jak sobie radzić w sytuacjach stresowych.
Na kursie odbył się również instruktaż pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników WOPR z Kościerskiego basenu. Nasi uczniowie zdobyli cenne rady na temat poszukiwania oraz warunków pracy. Na zajęciach trzeba było również wykazać się kondycją fizyczną i kreatywnością podczas tańców animacyjnych i zabaw. Na zakończenie zostały wręczone certyfikaty ukończenia kursu.

Kurs podnosi kwalifikacje młodych ludzi w dziedzinie animacji i daje im szansę na pracę w zawodzie animatora czasu wolnego, lecz to dopiero pierwsza edycja. Planowane są w koleje szkolenia nie tylko z animacji ale również dla osób pełnoletnich zostanie zorganizowany kurs wychowawcy kolonijnego.