PLANY LEKCJI
DLA UCZNIÓWDLA SŁUCHACZY
HISTORIA SZKOŁY
Poznaj naszą historięKLIK
KIERUNKI KSZTAŁCENIA
Znajdź swoje powołanieKLIK
WIRTUALNY SPACER
Przejdź się po szkoleJUŻ NIEDŁUGO

Erasmus+ – IV tydzień pobytu w Hiszpanii

Ostatni tydzień naszego pobytu w Hiszpanii. Kończy się czas „szkolnej samodzielności”.
Ten tydzień zapewnił nam wiele emocji. Ostatni raz na praktyce, uroczyste wręczenie certyfikatów, odbiór mieszkania, pożegnania i czas wyjeżdżać do domu. W środę zdążyliśmy jeszcze rozegrać towarzyski mecz z grupą z Tczewa. Sportowa atmosfera, spotkanie z kolegami i koleżankami, a przy tym malownicze otoczenie boiska, sprzyjały nie tylko aktywnemu wypoczynkowi ciała, ale też ducha.
To już koniec naszej relacji z tego miejsca, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci i o którym […]

Erasmus+ – III tydzień pobytu w Hiszpanii

Pomimo że zdążyliśmy przyzwyczaić się do panujących tutaj warunków, przeszliśmy szybką aklimatyzację, to jednak ten tydzień zaczął się dla nas niezbyt pomyślnie. Przeziębienia i inne lekkie choroby zaczęły nękać połowę naszej grupy, ale przetrwaliśmy ten kryzys zdrowotny. Teraz czujemy się dobrze. No i w końcu więcej uśmiechu pojawiło się na naszych twarzach.
Ten tydzień był tygodniem pracy, zakupów, chorowania i wypoczynku. Oczywiście, nie zapominaliśmy także o porządkowaniu mieszkań.
W sobotę wszyscy odpoczywaliśmy: aktywnie lub mniej aktywnie. Tego też dnia ulicami Granady w […]

Erasmus+ – II tydzień pobytu w Hiszpanii

Drugi tydzień naszego pobytu w Granadzie upłynął pod znakiem pracy i sjesty. Od poniedziałku do piątku pracowaliśmy wytrwale. Po pracy standardowe życie: zakupy, sprzątanie.
W sobotę z samego rana udaliśmy się na wycieczkę do Malagi, miasta położonego nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich.  Podróż autostradą i byliśmy na miejscu. Najpierw zwiedziliśmy stare miasto, posłuchaliśmy opowiadań przewodnika o historii, kulturze i społeczności Malagi. Malaga jest jednym z najstarszych miast Europy. Jest miastem portowym, a więc przemysł stoczniowy, handel i turystyka są […]

Pierwszy tydzień w Granadzie – Erasmus +

Dnia 3.03.2019 r. w godzinach popołudniowych wylądowaliśmy na lotnisku w Maladze. Podróż samolotem z Warszawy do Malagi była pierwszą podróżą drogą lotniczą w życiu. Po odebraniu bagaży ruszyliśmy do wyjścia. Tam czekał na nas kierowca autobusu. Po posiłku wyruszyliśmy w podróż z Malagi go Granady, gdzie mamy swoje zakwaterowanie. Zajmujemy dwa mieszkania: w jednym panie, w drugim panowie. Nasza lokalizacja – blok nad rzeką. Na posiłki udajemy się do baru La Creme, który mieści się w pobliżu naszych mieszkań. 
4.03.2019 r. […]

„Chcę być lepszy
od samego siebie”