PLANY LEKCJI
DLA UCZNIÓWDLA SŁUCHACZY
HISTORIA SZKOŁY
Poznaj naszą historięKLIK
KIERUNKI KSZTAŁCENIA
Znajdź swoje powołanieKLIK
e-DZIENNIK
DZIENNIK ELEKTRONICZNYKLIK

Politechnika Gdańska – wizyta studyjna

W dniu 4 czerwca 2019 r. uczniowie klas II CTO o profilu technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz uczniowie klasy I MMt o profilu technik mechatronik uczestniczyli w wizycie studyjnej na Politechnice Gdańskiej.
Uczniowie wzięli udział w badaniu urządzenia chłodniczego, kontroli parametrów pracy, dokonywali zdejmowania charakterystyki układu i wykreślali ją na wykresie log p-h. Ponadto wykonywali badanie instalacji solarnej tj. skojarzonego kolektora słonecznego i ogniwa fotowoltaicznego oraz obliczali na podstawie uzyskanych wyników pomiarowych sprawność układu.

Szkolenie z zakresu podstaw techniki chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła

Z końcem maja br. uczniowie klasy II CTO o profilu technik chłodnictwa i klimatyzacji biorący udział w projekcie „Nowoczesna edukacja w Sercu Kaszub” uczestniczyli w szkoleniu modułowym z zakresu podstaw techniki chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła.
Tematyka szkolenia obejmowała m. in. :

zasady montażu, obsługi i konserwacji urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła,
czynniki chłodnicze i nośniki ciepła,
przepisy prawne w zakresie chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła.

Poza teoretycznym wprowadzeniem do zajęć z chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła uczniowie mieli możliwość wykonania montażu instalacji chłodniczej, […]

Erasmus + – czwarty tydzień grupy majowej

Ostatni tydzień grupy TI i TH upłynął pracowicie. Nie obyło się też bez pożegnań. W siedzibie M.E.P odbyło się uroczyste zakończenie praktyk i rozdanie certyfikatów. Po tym wydarzeniu uczniowie wraz z opiekunami udali się do Alhambry – jednego z głównych punktów Grenady.
Uczniowie wrócili do Polski w dniu 1.06.2019 r.

Zapraszamy do fotorelacji.

Erasmus + – trzeci tydzień grupy majowej

Trzeci tydzień minął pracowicie. Od poniedziałku do piątku grupa informatyków i hotelarek uczestniczyła w praktykach. W sobotę zaś odwiedzili brytyjskie terytorium zamorskie czyli Gibraltar.
Zobaczyli tam m. in: słynne małpy (makak berberyjski) czy skałę gibraltarską (punkt widokowy). W oddali można było dostrzec Afrykę.

Zapraszamy do fotorelacji.

„Chcę być lepszy
od samego siebie”