Wycieczka do Berlina – zwiedzanie miasta, udział w targach turystycznych i pobyt w Tropical Island.

W dniach 9-10 marca 2019 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do stolicy Niemiec – Berlina. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Berlin (m.in zobaczyli Alexanderplatz, wyspę muzeów, East Side Gallery, Reistag, Bramę Brandemburską, ambasadę USA  czy pomnik Holokaustu) Po zwiedzaniu uczestnicy wyjazdu odwiedzili kompleks Międzynarodowych Targów Turystycznej, gdzie wystawcy ITB przedstawili wszystko, co jest związane z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Poszczególne kraje na stoiskach narodowych prezentowały swą ofertę turystyczną, ukazując piękno swoich najbardziej popularnych regionów.

Ostatnim punktem wyjazdu była Tropical Island, gdzie uczniowie mogli odetchnąć i zakosztować tropikalnego klimatu w chłodny marcowy dzień.

Uczniowie podróżowali autokarem piętrowym  firmy Oskar z Poznania.

Była to kolejna wyprawa naszych uczniów do Berlina i na pewno nie ostatnia podróż z cyklu wyjazdów edukacyjnych z branży turystyczno-hotelarskiej.