Czytanie „Przedwiośnia” w naszej szkole

18 września 2018 r. w naszej szkole w samo południe miało miejsce głośne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego (to wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”). Młodzież „Budowlanki”, „Ogólniaka” oraz „Ekonomika” miała możliwość wysłuchania pięciu fragmentów prozy Żeromskiego w wykonaniu Krzysztofa Gordona – aktora Teatru Wybrzeże, poetki Gabrieli Szubstarskiej, Alicji Żurawskiej – Starosty Kościerskiego, Michała Majewskiego – Burmistrza Kościerzyny oraz Krzysztofa Sowy – dyrektora PZS nr 2.

Zanim słuchacze poddali się urokowi głosu czytających, profesor Tadeusz Linkner we wstępie przedstawił związki Żeromskiego z Pomorzem i Kaszubami i interesujące fakty z dziejów samej powieści. Inicjatorami akcji byli: Jan Dittrich – dyrektor KDK-u oraz Biblioteka Miejska w Kościerzynie.