Warsztaty w firmie DAIKIN

W dniu 28.05.2018 roku uczniowie klasy I CTO o profilu technik chłodnictwa i klimatyzacji wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez firmę DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND Sp. z o.o.

Warsztaty teoretyczno – praktyczne odbyły się w Akademii DAIKIN w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się m. in. z produktami oferowanymi przez firmę DAIKIN, takimi jak  klimatyzatory, pompy ciepła, agregaty chłodnicze, centrale klimatyzacyjne, a po wprowadzeniu teoretycznym dotyczącym podstaw działania urządzeń chłodniczych, czynnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

Uczestnicy, pod czujnym okiem osób prowadzących zajęcia, uruchamiali urządzenia, dokonywali obserwacji parametrów pracy, a także wyszukiwali potencjalne przyczyny niewłaściwej pracy urządzeń oraz wykonywali pomiary w celu znalezienia uszkodzonych elementów, będących przyczyną awarii.

Ćwiczenia te niewątpliwie wzbogaciły wiedzę i praktyczne umiejętności uczniów w zakresie eksploatacji instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Wizyta studyjna w Akademii DAIKIN w Poznaniu była możliwa dzięki uprzejmości firmy DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND Sp. z o.o., która pokryła koszty dojazdu i pobytu naszych uczniów w Poznaniu, za co serdecznie dziękujemy.