Wycieczka do Karpacza i Skalnego Miasta

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI, który obchodzony jest 27 września,  klasa 4 TH/TOT zorganizowała 4-dniową, szkolną wycieczkę krajoznawczą do Karpacza i Skalnego Miasta w terminie 22-25.09.2016 r. (czwartek – niedziela).

Zrealizowano następujący ramowy plan wycieczki:

1 DZIEŃ   (22.09 – czwartek)

Zbiórka przed szkołą i wyjazd około godziny 1:00 w nocy w kierunku Szklarskiej Poręby.  Zwiedzanie: Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Leśna Huta – wielowiekowe tradycje hutnictwa szkła w Szklarskiej Porębie. Przejazd do Karpacza. Zakwaterowanie   w  Ośrodku Wypoczynkowym.  Czas wolny w pokojach. Obiadokolacja. Spacer i zwiedzanie Karpacza ( Świątynia Wang, Skocznia Orlinek,  Tama na Łomnicy).

2 DZIEŃ   (23.09 – piątek)

Po śniadaniu całodniowa piesza wycieczka na Śnieżkę z przewodnikiem sudeckim. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Czas wolny na zabawy integracyjne.

3 DZIEŃ   (24.09 – sobota)

Śniadanie.  Przejazd z Karpacza do Ardspach, zwiedzanie Skalnego Miasta (dziwne formy skalne, ścieżka wśród skalnych olbrzymów, rejs tratwą po Metuji). Powrót do Karpacza. Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorne spotkanie integracyjne przy ognisku.

4 DZIEŃ   (25.09 – niedziela)

Śniadanie, wykwaterowanie, następnie przejazd  z Karpacza do Wrocławia. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem:  Rynek, Ratusz, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka. Powrót do Kościerzyny w godzinach wieczornych.

„Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takiej wycieczce. Już planujemy kolejną!”.  „Pierwszy raz byłam w górach, zdobyłam Śnieżkę!”  „Taki wyjazd to wspaniałe doświadczenie:  połączenie walorów przyrodniczych i kulturowych.” – to tylko niektóre cytaty uczniów, które świadczą o tym, że wyjazd był bardzo udany.

Oto fotorelacja z tej imprezy krajoznawczo-integracyjnej.